עריכה לשונית בארץ הפלאות

רבים אינם מצליחים להשיג את יעדיהם. למה? כי הם אינם מעוניינים להשקיע בטקסט שהם כתבו, כלומר לא לבצע עריכה לשונית איכותית ולא הגהה, ובכך להשאיר את הטקסט כפי שהוא; משובש, רווי בשגיאות לשון, לא מעניין, לא ברור, לא מובן כלל וכלל. יתרה מזו, יש כאלה שאינם מודעים לכך שיש שירותי עריכה לשונית, שבהם עורכי לשון נותנים שירותים מקצועיים והופכים את הטקסט שהם כתבו לברור, לקולח ולזורם ומוחקים שגיאות לשון ומתקנים משפטים מסורבלים, ובקיצור לוקחים כלי עבודה ועובדים.

עריכה לשונית מחוללת נסים

רצוי לשאול את הסופרים והמחברים והחוקרים והסטודנטים מה גרמה עריכה לשונית לחייהם? עד כמה הטקסט שהם כתבו חולל פלאים בשוק העבודה (באמצעות ניסוח קורות חיים), באקדמיה (הגשת עבודות מחקר איכותיות ומנוסחות היטב), בשוק הספרים (בשעה שהם התקבלו אל הוצאה לאור) ובעסקים (כאשר העלו לרשת אתר אינטרנט מיוחד במינו, עם כותרות ראשיות יעילות). הם מרגשים את ההבדל בין טקסט משובש ובין טקסט שעבר עריכה לשונית.

עריכה לשונית איכותית

מי ששוכר את שירותיו של עורך לשוני פעם אחת, עושה זאת גם פעם נוספת, כי הוא יודע עד כמה טקסט תקין ומסוגנן משנה ללא היכר את חייו של הכותב. כך בוודאי אפשר להשיג כל מטרה וכל יעד שאליו אתם חותרים. כך אפשר להגשים חלום באקדמיה, בעסקים, בשוק העבודה ובכלל. וגם, עריכה לשונית של הטקסט שלכם יוצרת עבורכם יתרון מהותי על פני המתחרים שלכם בכל מקום או במה שאתם עובדים בה. הרי ידוע לכול כמה התחרות בשוק העבודה הוא גדול ועד כמה שואפים רבים לצוד לקוחות חדשים כדי שישכרו שירות או יקנו מוצר. ההבדל אפוא מצוי בטקסט עצמו.

כיצד מתחילים?

את הטקסט שכתבתם שלחו לעורך לשוני מקצועי, שיעבור עליו וייתן לכם חוות דעת. בתשובתו אליכם הוא יסביר לכם מה הם הבעיות של הטקסט, יישלח אליכם הצעת מחיר מפורטת ויציין את לוח הזמנים לביצוע העבודה. לאחר מכן הוא יתחיל בעבודתו; עריכה לשונית וגם הגהה. העבודה אפוא נחלקת לשני שלבים, כאשר בסיום שלב א, קרי עריכה לשונית, יישלח העורך הלשוני את הטקסט שכתב לעיוניכם. כאן תוכלו למחוק, לשנות ולהוסיף משפטים חדשים, וזאת לפני ביצוע שלב ב, קרי ההגהה, שבסיומו הטקסט יהיה מוכן להגשה ולפרסום.

ברוכים הבאים לארץ הפלאות

עכשיו הגיעה השעה להגיש את העבודה שכתבתם לוועדה אקדמית או לשלוח את הטקסט אל הוצאה לאור ידועה או לעלות לאוויר אתר אינטרנט חדש. זו העת להגשים את מטרתכם ולראות כיצד אתם מרוויחים את לחמכם. בתמורה לכמה מאות שקלים עבור עבודת עריכה לשונית, קיבלתם תמורה שאי אפשר למדוד אותה בכסף בלבד. כעת אתם יכולים להתגאות בפני כולם על המיזם שלכם או עבודת המחקר המהפכנית שלכם ואפילו על קורות החיים שלכם, שבזכותם הגעתם אל הנחלה..

 
כל הזכויות שמורות לניר שגב – הדובדבן

Created by Tarrlink, Powered by Joomla!